1 Niedziela Adwentu – 27 Listopada 2022 r.

1 Niedziela Adwentu – 27 Listopada 2022 r.

1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami – będziemy rozpoczynać roraty procesją, po Mszy św. będzie losowanie ikony Świętych Joachima i Anny i figurki Świętej Anny z Maryją; w tym dniu zachęcamy rodzinę do wspólnej modlitwy przy tych symbolach tegorocznych rorat. Następnego dnia dzieci przynoszą do kościoła z powrotem ikonę i figurkę, aby odbyło się nowe losowanie. Na jutro prosimy, aby dzieci przyniosły karteczki na których napiszą jakie jest hasło tegorocznych rorat, karteczki niech będą podpisane i w ten sposób będzie pierwsze losowanie, koszyk na karteczki jest położony obok planszy w prezbiterium. Tegoroczne roraty będziemy przeżywać pod hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak…” i w związku z tym dla dzieci będą zadania i niespodzianki.

2. W I – szy czwartek miesiąca od 17.00 adoracja NS i spowiedź św., o 17.45 nabożeństwo i o 18.00 Msza św. roratnia, a po Mszy św. spotkania Straży Honorowej NSPJ i Koła Misyjnego.

3. W I – szy piątek miesiąca od 9.00 odwiedzimy chorych w domach, od 17.00 adoracja NS i spowiedź św., o 17.45 nabożeństwo i o 18.00 Msza św. roratnia.

4. W I – szą sobotę od 17.00 adoracja NS, o 17.15 medytacja i różaniec fatimski z rozważaniami, który prosimy, aby poprowadziła Róża Chrystusa Króla oraz o 18.00 Msza św. roratnia.

5. W sobotę nie będzie wieczoru uwielbienia, będzie 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jednocześnie w tym dniu w naszej parafii wypada całodniowa Archidiecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca – w naszej parafii będziemy gościć misjonarza ks. Adama Fijołka ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który podzieli się doświadczeniem pracy duszpasterskiej wśród Pigmejów oraz będzie pokornie prosił o wsparcie materialne. O 8.00 Msza św. z Róży Chrystusa Króla i zmiana tajemnic róż różańcowych. W następną niedzielę składka przeznaczona na Seminarium w Przemyślu. Za tydzień, także dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie, składka na pomoc dla tego kościoła będzie 8 grudnia.

7. Prasa katolicka na stoliku; aby uporządkować sprawę zamawiania prasy katolickiej, prosimy w ciągu najbliższych dwóch tygodni w zakrystii zgłosić chęć prenumeraty gazet na Nowy Rok.

8. Od dzisiaj można zakupić świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – proponowana ofiara to nie mniej niż 10 zł, a także zaopatrzyć się w opłatki wigilijne – za które składamy dowolne ofiary. Świece i opłatki są położone obok chrzcielnicy.